Overslaan naar hoofdinhoud
Overslaan naar hoofdinhoud
Microsoft in uw gemeenschap

Mogelijkheden tot loopbaanontwikkeling voor studenten en werkzoekenden in Nederland

Het afgelopen jaar is als gevolg van de COVID-19-pandemie het aantal mensen met een werkloosheidsuitkering in en rond de gemeente Hoorn in de regio West-Friesland toegenomen. Veel werknemers uit de regio zijn verhuisd naar Amsterdam of pendelen daarheen. De gemeente en Microsoft willen meer mensen uit de regio toerusten voor een baan in lokale tech- en datacenterfuncties.

De investering van Microsoft is tweeledig. Ten eerste start in maart 2021 een opleidingsprogramma om 12 plaatselijke werklozen op te leiden. Ten tweede zal de Datacenter Academy zich richten op het opleiden van lokale studenten en hen aanmoedigen om in de regio te blijven en werken, met een stage in het lokale datacenter van Microsoft die in mei 2021 van start gaat.

Bijscholing van lokale werkzoekenden in de regio West-Friesland

In een nieuw samenwerkingsverband hebben de gemeente Hoorn, Microsoft en de ITPH Academy in samenwerking met het Horizon College een 16 weken durend programma opgezet voor de omscholing van mensen die momenteel zonder werk zitten. Via lokale overheidsinstanties voor werkloosheid, werd een diverse pool van kandidaten geïdentificeerd om deel te nemen aan het leerprogramma in drie fasen. In de eerste fase ligt de nadruk op fundamentele kennis en het behalen van certificeringen die aan de industriestandaard voldoen (zoals CompTIA A+ en Microsoft Azure Fundamentals). In de tweede fase passen de deelnemers hun kennis toe op een persoonlijk project, dat wordt afgesloten met een presentatie aan potentiële werkgevers. In de laatste fase krijgen de studenten ondersteuning bij het vinden van een baan in een datacenter of elders in de IT-sector.

In de loop van de fasen worden onderwerpen als teambuilding, leiderschap, communicatie en netwerken opgenomen om de soft skills van de deelnemers te versterken. Aan het eind van het programma zijn de deelnemers voorbereid op een loopbaan in de informatietechnologiesector en krijgen zij een coach die hen wegwijs maakt op de arbeidsmarkt. Lokale ambtenaren kijken uit naar het behoud van werknemers in de regio. "Juist in deze tijd ben ik blij dat we de inwoners van onze gemeente extra opleidingsmogelijkheden kunnen bieden. Iedereen verdient een kans om zich te ontwikkelen of bij te scholen. Ik hoop dat dit anderen stimuleert om vooruit te kijken", aldus de Hoornse wethouder Kholoud Al Mobayed.

Praktijkgericht onderwijs via de Datacenter Academy

Microsoft werkt ook samen met Horizon College om het Microsoft Datacenter Academie programma uit te breiden. Door middel van klassikaal leren, online cursussen en praktijkoefeningen in het datacenterlab kunnen studenten op het college een reeks leerervaringen opdoen om hun vaardigheden te ontwikkelen. In het datacenterlab hebben de studenten toegang tot servers, opslagapparaten en netwerkapparatuur.

Als onderdeel van het programma kunnen de studenten waardevolle certificaten behalen en deelnemen aan werkgebaseerd leren in het plaatselijke datacentrum (of bij andere plaatselijke werkgevers), waardoor zij de kans krijgen om in de toekomst werk te vinden. Door deze studenten toe te rusten om te slagen in goedbetaalde, hoogtechnologische banen, worden zij aangemoedigd om in de regio te blijven om hun loopbaan te beginnen.

Opbouw van een pijplijn van in aanmerking komende lokale werknemers

Door deze programma's zijn de lokale datacentra verzekerd van een aanbod van gekwalificeerde werknemers. Deze werknemers worden aangemoedigd om in de regio te blijven vanwege de beschikbare carrièrepaden, en het gebied is minder vatbaar voor vertrek van bewoners naar grotere steden. "Inwoners moeten in deze regio kunnen wonen en werken. Dit is in lijn met de ambitie om een aantrekkelijke regio te zijn," aldus Al Mobayed. Deze voor beide partijen gunstige aanpak zal ervoor zorgen dat West-Friesland en zijn inwoners blijven floreren.

"Juist in deze tijd ben ik blij dat we inwoners van onze gemeente extra opleidingsmogelijkheden kunnen bieden. Iedereen verdient een kans om zich te ontwikkelen of bij te scholen. Ik hoop dat dit anderen stimuleert om vooruit te kijken."
-Kholoud Al Mobayed, wethouder Hoorn