Przejdź do głównej treści
Przejdź do głównej zawartości
Microsoft w Twojej społeczności

Zaangażowanie uczniów szkół publicznych hrabstwa Mecklenburg poprzez edukację i sadzenie roślin

Tworzenie siedlisk i przywracanie bioróżnorodności w hrabstwie Mecklenburg w Wirginii poprzez projekt Chase City Conservancy obejmuje teraz lokalny system szkół publicznych, gdzie uczniowie uczą się o znaczeniu nasion i patrzą w przyszłość ekologiczną drzew.

Szkoły Publiczne Hrabstwa Meklemburgii (MCPS) i wolontariusze z centrów danych Microsoftu w rejonie Boydton poprowadzili warsztaty edukacyjne i sadzenia drzew dla ponad 70 uczniów w listopadzie 2022 roku. Warsztaty obejmowały testowanie żywotności nasion drzew liściastych, wypełnianie dziewięciu podwyższonych łóżek ziemią i materią organiczną oraz sadzenie dziesięciu rzędów drzew liściastych na sezon zbiorów jesienią 2023 roku. Posadzono około 3 000 nasion, a celem było pozyskanie 1 500 drzew. Drzewa te mają następnie szansę zostać przeniesione do lokalizacji społeczności Conservancy. Drugiego dnia warsztatów uczniowie dowiedzieli się o możliwościach kariery w firmie Microsoft, budowaniu zrównoważonej przyszłości i wartości tych drzew dla środowiska i ich społeczności.

Microsoft podarował Szkołom Publicznym Hrabstwa Mecklenburg dwie nowoczesne szklarnie (znajdujące się na tyłach nowego kompleksu Liceum/Gimnazjum), aby wesprzeć akcję sadzenia drzew oraz inne programy i inicjatywy szkół publicznych z zakresu rolnictwa i CTE. Program sadzenia drzew Chase City Conservancy współpracował z MCPS i Departamentem Leśnictwa Wirginii (VDOF) w celu opracowania programu edukacyjnego dotyczącego drzew i sadzonek dla szkół K-12 oraz programu nauczania.

"Szkoły publiczne hrabstwa Mecklenburg są bardzo wdzięczne za partnerstwo z firmą Microsoft, które doprowadziło do przekazania sprzętu do uprawy hydroponicznej dla naszych szkół podstawowych jako programu wprowadzającego do kariery dla naszej Akademii Nauk o Środowisku oraz za przekazanie dwóch szklarni, które zapewnią opcje poszukiwania kariery dla uczniów szkół średnich i możliwości integracji zawodowej dla naszych uczniów szkół średnich." -Paul Nichols, kurator szkół publicznych hrabstwa Mecklenburg.
.
.
.
.
.
.
.
.

"Szkoły publiczne hrabstwa Mecklenburg są bardzo wdzięczne za partnerstwo z firmą Microsoft..., które zapewni opcje poszukiwania kariery dla uczniów szkół średnich i możliwości integracji zawodowej dla naszych uczniów szkół średnich".
-Paul Nichols, dyrektor szkół publicznych hrabstwa Mecklenburg.