Przejdź do głównej treści
Przejdź do głównej zawartości
Microsoft w Twojej społeczności

Angażowanie uczniów szkół publicznych hrabstwa Mecklenburg poprzez edukację i sadzenie roślin

Tworzenie siedlisk i przywracanie różnorodności biologicznej w hrabstwie Mecklenburg w stanie Wirginia w ramach projektu Chase City Conservancy obejmuje teraz lokalny system szkół publicznych, w którym uczniowie uczą się o znaczeniu nasion i patrzą w przyszłość drzew.

Szkoły publiczne hrabstwa Mecklenburg (MCPS) i wolontariusze z centrów danych Microsoft w rejonie Boydton poprowadzili warsztaty edukacyjne i sadzenia drzew dla ponad 70 uczniów w listopadzie 2022 roku. Praktyczne warsztaty obejmowały testowanie żywotności nasion drzew liściastych, wypełnianie dziewięciu podniesionych grządek wierzchnią warstwą gleby i materią organiczną oraz sadzenie dziesięciu rzędów drzew liściastych na sezon zbiorów jesienią 2023 roku. Posadzono około 3000 nasion, a celem było zebranie 1500 drzew. Drzewa mają następnie szansę zostać przeniesione do lokalizacji społeczności Conservancy. Drugiego dnia warsztatów uczniowie dowiedzieli się o możliwościach kariery w Microsoft, budowaniu zrównoważonej przyszłości i wartości tych drzew dla środowiska i ich społeczności.

Firma Microsoft przekazała dwie najnowocześniejsze szklarnie szkołom publicznym hrabstwa Mecklenburg (zlokalizowane na tyłach nowego kompleksu High School/Middle School), aby wesprzeć wysiłki związane z sadzeniem drzew oraz inne programy i inicjatywy szkół publicznych w zakresie rolnictwa i CTE. Program sadzenia drzew Chase City Conservancy współpracował z MCPS i Virginia Department of Forestry (VDOF) w celu opracowania programu i programu nauczania drzew i sadzonek K-12.

"Szkoły publiczne hrabstwa Mecklenburg są bardzo wdzięczne za partnerstwo z firmą Microsoft, które doprowadziło do przekazania sprzętu do uprawy hydroponicznej dla naszych szkół podstawowych jako programu wprowadzającego do kariery w naszej Akademii Nauk o Środowisku, a także za przekazanie dwóch szklarni, które zapewnią możliwości poszukiwania kariery dla uczniów szkół średnich i możliwości integracji zawodowej dla naszych uczniów szkół średnich". -Paul Nichols, kurator szkół publicznych hrabstwa Mecklenburg
.
.
.
.
.
.
.
.

"Szkoły publiczne hrabstwa Mecklenburg są bardzo wdzięczne za partnerstwo z firmą Microsoft... które zapewni możliwości poszukiwania kariery dla uczniów szkół średnich i możliwości integracji kariery dla naszych uczniów szkół średnich".
-Paul Nichols, kurator szkół publicznych hrabstwa Mecklenburg