Přejít na hlavní obsah
Přeskočit na hlavní obsah
Microsoft ve vaší komunitě

Poskytování příležitostí k profesnímu rozvoji pro studenty a uchazeče o zaměstnání v Nizozemsku

V uplynulém roce se v důsledku pandemie COVID-19 zvýšil počet lidí, kteří pobírají dávky v nezaměstnanosti v obci Hoorn a jejím okolí v regionu Západní Frísko v Nizozemsku. Mnoho pracovních sil v regionu se přestěhovalo do Amsterdamu nebo do něj dojíždí. Obec a Microsoft by chtěly vybavit více lidí z regionu pro zaměstnání v místních technologických a datových centrech.

Investice Microsoftu je dvojí. Za prvé, v březnu 2021 byl zahájen vzdělávací program zaměřený na kvalifikaci 12 místních nezaměstnaných. Za druhé, Datacenter Academy se zaměří na vzdělávání místních studentů a povzbuzování k tomu, aby zůstali a pracovali v regionu, se stáží v místním datovém centru microsoftu, která začne v květnu 2021.

Zvyšování kvalifikace místních uchazečů o zaměstnání v regionu Západní Frísko

V rámci nového partnerství vytvořily obce Hoorn, Microsoft a ITPH Academy ve spolupráci s Horizon College 16týdenní program pro rekvalifikaci lidí, kteří jsou v současné době bez práce. Prostřednictvím místních vládních agentur pro nezaměstnanost byla identifikována různorodá skupina kandidátů, kteří vstoupí do třífázového vzdělávacího programu. V první fázi se zaměřujeme na základní znalosti a získání standardních certifikací (jako jsou CompTIA A+ a Microsoft Azure Fundamentals). Ve druhé fázi účastníci aplikují své znalosti na personalizovaný projekt a končí prezentací potenciálním zaměstnavatelům. V závěrečné fázi získají studenti podporu při hledání práce v datovém centru nebo jinde v IT sektoru.

V průběhu fází jsou témata jako teambuilding, vedení, komunikace a vytváření sítí začleněna do posílení měkkých dovedností účastníků. Na závěr programu budou účastníci připraveni na kariéru v sektoru informačních technologií a budou spojeni s trenérem, který je provede trhem práce. Místní úředníci se těší na udržení zaměstnanců v této oblasti. "Zejména v této době jsem rád, že můžeme obyvatelům naší obce nabídnout další možnosti školení. Každý si zaslouží šanci na rozvoj nebo rekvalifikaci. Doufám, že to povzbudí ostatní, aby se dívali dopředu," říká Hoorn Alderman Kholoud Al Mobayed.

Poskytování praktického vzdělávání prostřednictvím Akademie datových center

Společnost Microsoft také spolupracuje s Horizon College na rozšíření programu Microsoft Datacenter Academy. Prostřednictvím výuky ve třídě, online kurzů a praktické praxe v laboratoři datového centra se studenti zapojují do řady učebních zkušeností na vysoké škole, aby rozvíjeli své dovednosti. V laboratoři datového centra mají studenti přístup k serverům, úložným zařízením a síťovému vybavení.

V rámci programu mohou studenti získat cenné certifikace a účastnit se učení založeného na práci v místním datovém centru (nebo u jiných místních zaměstnavatelů), což otevírá příležitost pro budoucí zaměstnání. Vybavení těchto studentů, aby uspěli ve vysoce placených, high-tech pracovních místech, je povzbuzuje, aby zůstali v regionu a zahájili svou kariéru.

Vytvoření potrubí způsobilých místních pracovníků

Prostřednictvím těchto programů je v místních datových centrech zajištěna dodávka kvalifikovaných pracovníků. Tito pracovníci jsou povzbuzováni, aby zůstali v regionu kvůli dostupným kariérním cestám, a oblast je méně náchylná k tomu, aby obyvatelé odcházeli do větších měst. "Obyvatelé musí mít možnost žít a pracovat v tomto regionu. To je v souladu s ambicí být atraktivním regionem," řekl Al Mobayed. Tento vzájemně prospěšný přístup zajistí, že Západní Frísko a jeho obyvatelé budou i nadále vzkvétat.

"Zejména v této době jsem rád, že můžeme obyvatelům naší obce nabídnout další možnosti školení. Každý si zaslouží šanci na rozvoj nebo rekvalifikaci. Doufám, že to povzbudí ostatní, aby se dívali dopředu."
―Kholoud Al Mobayed, Hoorn Alderman